Panel uživatele
Zpět

Co to je TSA zámek?

Zámky TSA ( Travel Sentry Approved ) slouží k snadnému zpřístupnění odbaveného zavazadla při bezpečnostních kontrolách jeho obsahu letištní bezpečnostní službou TSA ( Transportation Security Administration ), která probíhá bez přítomnosti jeho majitele.

Tyto kontroly se začaly v USA provádět po leteckých atentátech 11. 9. 2001 a první TSA zámky se na zavazadlech objevili v roce 2004. V dnešní době se provádějí na většině letišť po celém světě ( česká letiště nevyjímaje ) a probíhají tak, že zavazadlo, které je pro takovou kontrolu vybráno je kontrolováno bez přítomnosti jeho majitele. Je otevřeno, a pakliže je zamčeno klasickým zámkem bez TSA vložky, pak je otevřeno násilím, přičemž se většinou zámek nebo jiné části ( například jezdce zipu ) poškodí.

TSA zámek tedy umožňuje uzamčení vašeho zavazadla, aniž by hrozilo jeho poškození při možné následné kontrole, která se provádí po odbavení bez přítomnosti majitele, protože pracovník TSA je vybaven univerzálním klíčem k jeho odemčení. 

V dnešní době jsou TSA zámky běžně součástí většiny zavazadel Samsonite a American Tourister nabízených v našem elektronickém obchodě. Zavazadla s TSA zámky jsou označena štítky v popisu produktu. Visací TSA zámky můžete koupit i samostatně v sekci doplňky.

Pokud vlastníte kufr s integrovaným zámkem, který TSA vložku nemá, je v mnohých případech možné takový zámek vyměnit za zámek s TSA vložkou. Tuto výměnu standartně v našem servisu provádíme.

TSA zámky poznáte podle značky červeného diamantu. V případě kódových zámků jsou tyto opatřeny vložkou na klíč, na které je vyraženo číslo univerzálního klíče pro její odemčení. Sadu těchto klíčů mají k dispozici pouze pracovníci TSA. Nikdo jiný, včetně majitele zavazadla, je k dispozici nemá.

Označení TSA zámků

                                                                                                      


 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení